Archiwum
Tagi
poniedziałek, 21 stycznia 2008
Zwierzęta w podróży - część 1

Podczas podróży po Wschodzie nie sposób nie zauważyć dziwnych zwierzów. Dlatego na blogu nie może zabraknąć wątku „Zwierzęta w podróży”.

Kamianiuki (BY), grudzień 2007

niedziela, 20 stycznia 2008
Errata

Do poprzedniego wpisu wdarł się chochlik i zamieszał ze zdjeciami. Oto właściwe zdjęcie ojców załozycieli - Mamoń (po lewo) i Prezes (po prawo)

 

Moskwa (RUS), marzec 2002 (fot. Wiszka)

piątek, 18 stycznia 2008
Historia Kierunku Wschód - część 1

Kierunek Wschód to nieformalna grupa turystyczna, która zawiązała się w 2000 roku z inicjatywy niejakich Prezesa i Mamonia. Inspiracją był siedmioosobowy wypad do Sankt Petersburga organizowany przez pierwszego z nich. To było czternaście dni, dla wielu w ogóle pierwszych dni za wschodnią granicą.

Na jednym wypadzie oczywiście się nie skończyło. Ojcowie założyciele oraz pozostali wschodni zapaleńcy kombinowali, wymyślali, organizowali, kontakty nawiązywali...

I wyjazdów przybywało. Nazbierało się ich - nie przesadzając - kilkadziesiąt? Oczywiście nie jeżdzimy już wielką grupą, ale mniejszymi - najczęściej po 2-3-4 osoby. Ciągle jednak przyświeca nam jedno hasło: „Kierunek Wschód, tam musi być jakaś cywilizacja”.

Oczywiście Kierunek Wschód to nie tylko ten klasyczny Wschód, ale pojęcie znacznie szersze. Najkrócej mówiąc, obejmujące były blok wschodni (ustrojstwa typu ZSRR, Czechosłowacja, Jugosławia, ludowa Bułgaria, równie ludowa Rumunia, socjalistyczne Węgry i podobna Albania oraz jeszcze jeden twór dziwny twór znany jako NRD) i wszystko to, co za nim, jeszcze bardziej na wschód.

Jak już wspomniałem, początki (te grupowe) to rok 2000. Ostatnie wypady udało się zorganizować tuż przed wejściem Polski do strefy Schengen. Tak więc za nami osiem wschodnich lat. A przed nami? Jak tylko sił starczy, to hohoho...

Na dobry początek zdjęcie ojców założycieli (Prezes po lewej, Mamoń po prawej) z nieznanym bliżej wschodnim baćkiem (w środku).

(fot. Z archiwum Mamonia)

1 ... 251 , 252 , 253 , 254