Archiwum
Tagi
wtorek, 05 kwietnia 2016
Drezno i Saksonia
W roku 2012 nakładem Bezdroży ukazała się "Białoruś". Przed rokiem "Litwa". A w kwietniu w księgarniach pojawi się "Drezno i Saksonia".
czwartek, 24 grudnia 2015
Dziadek Mrozek już się zbliża!

Kamianiuki (BY) czerwiec 2015 (fot. Mamoń)
środa, 28 października 2015
Litwa. W krainie bursztynu

W 2012 roku ukazała się nasza "Białoruś". W tym roku do księgarń trafiła bezdrożowa "Litwa". A w środku... Żelazne punkty programu, jak Wilno, Kowno, Troki czy Mierzeja Kurońska, ale też mnóstwo mniejszych mieścin, wiosek, zamków, założeń dworskich.

Wydawca reklamuje książkę tak: "Litwa – pod wieloma względami podobna do Polski - na każdym kroku zaskakuje swoim pięknem. Wilno i Kowno słyną z malowniczych starówek, Troki czarują wspaniałym zamkiem, pielgrzymów przyciąga Góra Krzyży - Żmudzka Kalwaria, a Druskieniki - jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju - zachwycają nie tylko kuracjuszy. A przecież Litwa to nie tylko zabytki i pamiątki historii, ale też wspaniała przyroda - m.in. wpisana na listę UNESCO Mierzeja Kurońska ze wspaniałymi plażami czy Delta Niemna będąca spełnienie marzeń poszukiwaczy miejsc nieskażonych ingerencją człowieka.

Lubisz podróżować samodzielnie, chcesz poznać historię, kulturę i przyrodę odwiedzanych regionów i krajów? Seria Bezdroża Classic powstała z myślą o Tobie. Informacje praktyczne pomogą Ci zaplanować wyjazd i ułatwią zwiedzanie, a przejrzyste opisy i ciekawostki zapewnią ciekawą lekturę, nie tylko podczas podróży!"

To co? Kierunek Wschód!

Tagi: Litwa
16:08, aklopot , Różne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 października 2015
Typowy białoruski wyborca i typowy białoruski prezydent

Kamianiuki (BY) czerwiec 2015 (fot. Mamoń)

wtorek, 23 grudnia 2014
Dziadek Mróz podobno dostał już wizę :)
niedziela, 09 listopada 2014
61-89

Berlin (D) czerwiec 2011 (fot. Mamoń)
czwartek, 23 maja 2013
Białoruś z Magellanem

Miło nam donieść, że przewodnik "Białoruś. Historia za miedzą" - wydany przez krakowskie Bezdroża - otrzymał nagrodę Magellan za najlepszy przewodnik tekstowy w roku 2012.

Chwalimy się! :)

środa, 01 maja 2013
Слава Труду

Mińsk (BY), lipiec 2011 (fot. Anka)

wtorek, 04 września 2012
Koniec Łotwy. Kolka

Jak wygląda koniec Łotwy? Na mapie to niewielki półwysep Kolką zwany, który rozdziela wody otwartego Bałtyku od zatoki Ryskiej. Kiedy zapadła decyzja, że w lipcu jedziemy na Łotwę, wiadomo było, że chcemy zajechać na Kolkę. Jak wygląda? Ano tak:

Kolka (LV), lipiec 2012 (fot. Mamoń)

piątek, 13 kwietnia 2012
Białoruś. Historia za miedzą

Już w maju nakładem wydawnictwa Bezdroża ukaże się książka "Białoruś. Historia za miedzą". To efekt naszych wielokrotnych wypadów do wschodnich sąsiadów. Obok opisu największych miast i najważniejszych zabytków, znajduje się w niej sporo smaczków z prowincji: Polesia, Brasławszczyzny, okolic Nowogródka... W sumie to 350 stron, które powinny pomóc przeżyć na Białorusi :) Książkę można już ją zamawiać (w promocyjnej cenie) w księgarni internetowej edytora.

Więcej na: http://bezdroza.pl/ksiazki/bialorus-historia-za-miedza-wydanie-1-andrzej-klopotowski,bebial.htm

Opis wydawnictwa: "Położona po sąsiedzku Białoruś to dla Polaków kraj mało znany i przez to niedoceniany. A przyjechać tu naprawdę warto: na ponowne "odkrycie" czekają m.in. wiekowe kościoły i cerkwie, niszczejące synagogi, rezydencje szlacheckie, liczne polonika i relikty epoki komunizmu. Białoruś bukolicznej kultury wiejskiej. Białoruś spod znaku krzyża i spod znaku sierpa i młota. Białoruś gospodarki planowej i dziewiczej przyrody. Białoruś czerwono-zielona i niepokorna Białoruś biało-czerwono-biała. Białoruś to kraj, w którym na nowo odnajdziemy sens prawdziwej podróży."

 
1 , 2 , 3 , 4